Polüuretaanvaht soojustus

Polüuretaanvaht soojustus on väga mitmekülgsete omadustega ning  kergesti paigaldatav. Võimalik kasutada kõikide soojustamist vajavate pindade peal.

Isolatsioon on üks ehitise spetsifikatsiooni tähtsamaid aspekte.  

See aitab säilitada mugavat sisetemperatuuri ja seega tagada kvaliteetset elu- ja töökeskkonda:

Katuste, seinte ja põrandate hea isolatsioonitaseme saavutamine muudab kogu hoone temperatuuri meeldivana  hoidmise lihtsamaks ja seda igal aastaajal.  Pur-vaht moodustab tõkke, mis peatab soojuse kandumise läbi hoone kanga, andes parema kontrolli temperatuuri üle hoone sees, olenemata sellest, mis ilm on väljaspool.

Aitab hoida energiatarbimist ja selle kulusid madalal:       

Isolatsioon on üks odavamaid ja lihtsamaid viise ehitiste energiatõhususe parandamiseks, olenemata sellest, kas need ehitised on vanad või uued. Suurem energiatõhusus tähendab, et hoonete soojendamiseks või jahutamiseks on vaja vähem energiat. See omakorda toob kaasa väiksema küttekulu, madalamad energiaarved tarbijale ja vähem süsinikdioksiidi heitkoguseid, mis kahjustavad keskkonda. Kui isolatsiooni kasutatakse ja paigaldatakse õigesti on see energiatõhus kogu oma kestuse jooksul ilma et vajaks hooldust. Soojusisolatsiooni paigaldamise kulud makstakse tagasi vaid mõne aasta jooksul energiakulude kokkuhoiu kaudu.

Aitab võidelda kliimamuutuse vastu:

Euroopas on umbes 40% – 50% kogu kasutatavast energiast hoonetes ja kuni 60% sellest kütusest. Fossiilkütuste põletamine energia loomiseks tekitab süsinikdioksiidi – „kasvuhoonegaasi”, mis suurendab globaalset soojenemist ja tekitab kliimamuutusi. Seega tekitab hoonete energiatarbimine, eriti kütmine, palju süsinikdioksiidi. Nüüdseks on laialdaselt aktsepteeritud, et globaalne soojenemine on üks suurimaid ohte meie eluviisile, isegi meie olemasolule, millega me oleme kunagi silmitsi seisnud. Selle kiirendamise peatamiseks ja tagajärgede vastu võitlemiseks on vaja tarvitusele võtta õiged meetmeid. Selleks on mitmeid viise. Vastutustundlik lähenemine on kõigepealt vähendada energia ja ressursside nõudlust, lihtsustades selle nõudluse rahuldamist muude, keskkonnasõbralikumate, allikate kaudu.

Kõige lihtsam ja kulutõhusam viis nõudluse vähendamiseks on meie hoonete energiatõhususe parandamine ehk teisisõnu nende soojustamine.