KERGE? Ooojaaa!

PUR isolatsioon on äärmiselt kerge ning jääb õhema kattena, kui teised isolatsiooni materjalid, mis aitab vähendada koormust hoone ehituskonstruktsioonile. Näiteks lamekatuste puhul võib alternatiivsete isolatsioonimaterjalide kaal olla 6-10 korda suurem kui PUR vaht.

ELUIGA

Üks tähtsamaid aspekte, millele tähelepanu pöörata, on see, kui hästi soojusisolatsioon kestab pikema aja jooksul. On teada, et vill allub peale paigaldamist gravitatsioonile ja akende all vajub ajaga ära – PUR vahtudega seda ei juhtu. Lahtise rakuga PUR vaht on sama kujuga ja sama soojapidav vähemalt 50 aastat.

LÕHNAKÜSIMUS

PUR vaht ei lõhna 1 päev peale paigaldust – enam mitte kunagi. Paigaldamisel on  vaja kaitsta paigaldajat kahe komponendi segunemisel tekkivate gaaside eest ja sellepärast on neil hingamiskaitse peal. Paigaldamisel tekkivad gaasid on eriti lendlevad, kuna vahu paigaldamistemperatuur on  ca 60 kraadi.

TULEKAHJU JUHUL

PUR vaht ei põle iseseisvalt. PUR vaht ei tilgu hoone tulekahju juhul. Kui teha proovi ja lahtine leek suunata PUR vahu peale, siis ta kahaneb mingi suuruseni ja siis muutub mustaks “karamelliks”. Kahanemise ajal ei erista PUR vaht mingit gaasi ega tossu.